Jodełka francuska – klasyczna elegancja

Jest to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów podłóg drewnianych. Do największych zalet jodełki francuskiej należy niezwykle elegancki, klasyczny design, który świetnie sprawdza się nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w gabinetach. 

Co ciekawe, tego typu podłoga drewniana znana jest już od XVI wieku, kiedy to modę na nią rozpoczął król Francji Franciszek I Walezjusz. To właśnie jemu trzeba przypisać zasługę rozpropagowania tego stylu w Europie. Jodełka francuska składa się z klepek przycinanych pod kątem 45 stopni. Układane są one w „zygzak”, w układzie Chevron.

Dlaczego warto postawić na jodełkę francuską?

Choć kilkaset lat temu charakterystyczny wzór podłóg drewnianych był dość trudny do uzyskania (przygotowywano je bowiem ręczne), obecnie jest on powszechnie stosowany na całym świecie. Całość prezentuje się niezwykle elegancko. Design nie jest jednocześnie nudny. Wręcz przeciwnie – podłoga drewniana ułożona w jodełkę francuską wyróżnia się dynamicznym charakterem, który nadaje wnętrzu prestiżu. Zwłaszcza w przypadku zastosowania materiałów naturalnych.

Co ważne, styl ten świetnie sprawdza się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i urządzonych na modę klasyczną. Z tego powodu warto na nią postawić w dowolnych pomieszczeniach. Zwłaszcza że łatwo można ją dopasować do pozostałych elementów wyposażenia.

Chcesz sprawdzić, jak jodełka francuska prezentuje się w rzeczywistości? Przyjdź do naszego ShowRoomu! U nas przekonasz się o wszystkich jej zaletach.