Jodełka węgierska – usprawniona klasyka

Podłogi ułożone w tradycyjną jodełkę świetnie sprawdzają się w niemal każdych pomieszczeniach. Tak rozumianą klasykę warto czasem jednak czymś przełamać, najlepiej unowocześnionymi rozwiązaniami, odpowiednio dopasowanymi do specyfiki pomieszczenia. Pod tym względem optymalnym wyborem będzie jodełka węgierska, która przez wielu jest uznawana za następczynie jodełki francuskiej i klasycznej.

W przypadku tej podłogi drewnianej klepki ułożone zostają pod kątem 60 stopni, co przekłada się na niezwykle atrakcyjny efekt, świetnie sprawdzający się zwłaszcza w pomieszczeniach ograniczonych pod względem metrażu. 

Węgierski sposób układania podłogi nawiązuje do specyficznego stylu hafciarskiego - point de Hongrie. To na jego podstawie powstał specyficzny, bardzo przyjemny dla oka układ klepek parkietowych.

Charakterystyka jodełki węgierskiej

Największą różnicą względem jodełki francuskiej i klasycznej jest ułożenie deszczułek. Montowane są one w taki sposób, aby klepki tworzyły wzór przypominający grot strzały. Na to wszystko pozwala zastosowany kąt 60 stopni.

Ze względu na swoją charakterystykę, podłoga drewniana ułożona w jodełkę węgierską może być z powodzeniem montowana nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, ale również w tych przygotowanych w stylu retro. Co ważne, świetnie sprawdza się ona w pomieszczeniach niewielkich, nadając im świeżości.

Jodełka węgierska to bardzo ciekawe rozwiązanie, którym na pewno warto się zainteresować. Serdecznie zapraszamy do naszego ShowRoomu – znajdują się w nim przykładu różnych podłóg drewnianych. Na własne oczy przekonasz się, jak prezentuje się omawiany układ.